11 липня Верховна Рада прийняла законопроект №10357, який повернув гарантії роботи по «зеленому тарифу» господарям невеликих сонячних електростанцій. 228 народних депутатів виступили за зняття ряду обмежень, які діяли після прийняття закону про так званих «зелених аукціонах» в квітні цього року. Зокрема, знято заборону на установку станції на землі – відповідно до закону, «зелений тариф» нараховувався лише на енергію з потужностей, встановлених на фасадах і дахах капітальних будівель. Експерти вважають, що таке обмеження не обгрунтовано і порушує конституційні права громадян. Власники самі вправі вирішувати, де встановлювати панелі СЕС.

В Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг відзначили, що прийняття подібного закону ніхто не допустив би, якби його дія поширювалася і на електростанції, побудовані олігархами.

Зараз питання з розміщенням СЕС на землі дозволений, і їх власники знову можуть нормально працювати. 6 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, за яким власникам домашніх сонячних електростанцій незалежно від місця їх установки гарантована можливість продавати надлишки електрики за «зеленим тарифом».